تبلیغات
Nightwish - بیوگرافی گروه نایت ویش
Nightwishنایت‌ویش Nightwish

 مارکو هیتالا ، توماس هالوپاینن ، تاریا تورونن ، یوکا نوالاینن و امپو ورینن .


یک گروه سمفونیک متال فنلاندی است که در سال ۱۹۹۶در شهر کیتی شکل گرفته‌است. نایت‌ویش یکی از گروه‌هایی است که نقش بسیاری در گسترش محبوبیت سبک سمفونیک متال در دههٔ ۹۰ میلادی داشته‌اند.
اگرچه گروه از زمان پخش نخستین آهنگ تکی و آلبوم «The Carpenter» و «Angels Fall First» در خانه خود یعنی فنلاند یک گروه برجسته بوده، اما تا زمان پخش Oceanborn شهرت جهانی پیدا نکرده بود.

پیدایش

نایت‌ویش زاده اندیشه‌های توماس هالوپاینن بود گروه در ژوئیه ۱۹۹۶ شکل گرفت. هالوپاینن، امپو ورینن را که گیتار می‌نواخت و تازه با او آشنا شده بود به همراه تاریا تورونن که در مدرسه برای مهارت‌های آوازش معروف بود به گروه دعوت کرد.
سبک آنها در آن زمان بر اساس استفاده هالوپاینن از کیبورد، گیتار آکوستیک و آواز کلاسیک تاریا تورونن پایه‌ریزی شد. سپس این سه موسیقیدان یک دموی بی نام از اکتبر تا دسامبر ۱۹۹۶ ضبط کردند. نام «نایت‌ویش» از نخستین آهنگی گرفته شده که آنها با هم ضبط کردند. آن دمو شامل یک آهنگ با همان عنوان، The Forever Moments وEtiäinen بود. پس از این ضبط هالوپاینن فکر کرد که صدای تورونن برای چنین سبکی خیلی قوی است و تصمیم گرفت که به آن عناصر متال اضافه کند.

Angels Fall First

در اوایل ۱۹۹۷ یوکا نوالاینن نوازنده درام به گروه پیوست. در همان زمان گیتار آکوستیک جای خود را به گیتار الکتریک داد. هر دو تصمیم که یعنی اضافه کردن درامر و این‌که ورینن گیتار الکتریک بنوازد قسمتی از ایده‌های هالوپاینن بود مبنی بر اینکه نایت‌ویش را از سبک اصلی خود به سمت متال ببرد که باعث شد نایت‌ویش به شکل فعلی درآید.
Once ، آلبوم ۲۰۰۴ گروه باعث شد تا ویدئوهای نایت‌ویش در کانال MTV آمریکا پخش شود. بزرگ‌ترین موفقیت آنها در آمریکا، «Wish I Had an Angel» بود که به منظور تبلیغ تور آمریکاشان به عنوان ساندترک در دو فیلم آمریکایی استفاده شد.  گروه سه آهنگ تکی دیگر و دو موزیک ویدئو برای آن آلبوم تولید کرد همچنینن برای «Sleeping Sun»، از آلبوم گلچین سال ۲۰۰۵ خود Highest Hopes، پیش از بر کناری خواننده خود تاریا تورونن تهیه شد.
جستجوی گسترده برای جایگزینی تورونن که طی آن هرکسی می‌توانست با ارائه یک دمو در آن شرکت کند در نیمه ۲۰۰۷ پایان یافت. در ۲۵ مه ۲۰۰۷ جلودار پیشین گروه Alyson Avenue به عنوان خواننده جدید نایت‌ویش برگزیده شد.
گروه آلبوم Dark Passion Play را همراه با تک‌آهنگ‌های Eva"(برای کمک به نیازمندان)، Amaranth و Bye Bye Beautiful در اواخر سال ۲۰۰۷ روانه بازار کردند.
انت اولزون در سال 2012 از گروه جدا شد.

برچسب ها:بیوگرافی گروه نایت ویش، نایت ویش، گروه نایت ویش، بیوگرافی نایت ویش، همه چیز در مورد Nightwish، گروه Nightwish، در مورد نایت ویش،  
[ چهارشنبه 26 اسفند 1394 ] [ 12:16 ق.ظ ] [ MOHSEN ] نظرات      قالب ساز آنلاین